IPv6 adreslerinin kullanılması ile birlikte, dünya üzerindeki her atoma bir IP adresi tanımlansa bile 100’den fazla dünyayı kapsayacak kadar IP adresi alınmasına yeterli bir altyapı hayatımıza girdi.

Çeşitli haberleşme protokolleri sayesinde birbirleri ile haberleşen ve birbirlerine bağlanıp bilgi paylaşarak akıllı bir ağ oluşturan cihazlar sistemi olarak özetlenebilecek IoT kavramının, akıllı evlerden üretime, savunma sanayisinden sağlık sektörüne kadar çok geniş uygulama alanları vardır.

1830

Machines have been providing direct communications since the telegraph (the first landline) was developed in the 1830s and 1840s.

1900

Described as “wireless telegraphy,” the first radio voice transmission took place on June 3, 1900, providing another necessary component for developing the Internet of Things.

1950

The development of computers began in the 1950s.

1962

The Internet, itself a significant component of the IoT, started out as part of DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) in 1962, and evolved into ARPANET in 1969.

1980

In the 1980s, commercial service providers began supporting public use of ARPANET, allowing it to evolve into our modern Internet.

PAUSE
PLAY

Ante Grup, Turkcell için geliştirdiği “FreeCooling Management System” projesi kapsamında, baz istasyonlarında bulunan soğutma cihazlarına bağlanarak anlık verilerin okunması, cihazların uzaktan konfigüre edilmesi ve gelen verilerin anlamlı raporlara dönüştürülmesini sağlayan yönetim sistemini hayata geçirmiştir.

ASELSAN Ulaşım, Güvenlik, Enerji ve Otomasyon Sistemleri Sektör Başkanlığı (UGES) bünyesinde, Trafik ve Otomasyon Sistemleri iş kolunda Ücret Toplama Sistemleri, Trafik Yönetim Sistemleri ve Otomasyon Sistemlerine yönelik projelerdeki müşterek çalışmalar da Ante Grup’un IoT yeteneklerinin göstergesidir.

Copyrights © 2019 All Rights Reserved by Ante Group.